Zpověď ředitele závodu

Ředitel MČR na krátké trati, Tomáš Podmolík, odpověděl na několik otázek ohledně víkendového mistrovství.

Jak se cítíš?

TP: Normálně blbě. Kdo pořádal větší závod, ví.

Co přípravy závodu, stíháte?

TP: Minulý týden stresově, ale už jsou všechny věci v běhu tak, jak mají, a organizačně ladíme detaily. Navíc teď ještě vymýšlíme vychytávky k závodu. Pokud se to podaří zrealizovat, tak to bude myslím další zlínská novinka a divácky zajímavá věc.
A hlavní rozhodčí přislíbila, že vytištěné mapy se správnými tratěmi budou na startu už v sobotu.

Odskočme k televiznímu záznamu, jak bude probíhat?

TP: Bude to ve stejném duchu jako loni na krátké. Jedna kamera na startu a v cíli, dvě v terénu. Prošli jsme se stavitelem a Petrem Sopouškem z ČT společně vytipovaná místa pro natáčení. Myslím, že jsme vybrali atraktivní lokality a v televizi bude závod vypadat pěkně. Záznam se odvysílá na ČT4 a termín půlhodinového záznamu se jistě dozvíme s předstihem.

Jaký je tvůj osobní názor na terén a stavbu tratí?

TP: Je to bez diskuse jeden z nejhezčích terénů u nás na chudém Valašsku. Terén splňuje všechny technické požadavky na krátkou tak, jak je definována. Finálový prostor se v minulosti nikdy moc nevyužíval. Velká část  trati je vedena v prostoru po velkých plošných polomech po vichřici před dvanácti lety, dnes je to již polopřirozený obnovený mladý les.
Tratě budou i fyzicky velice náročné kvůli horskému podkladu, ne kvůli nepřekonatelným kopcům, i když si je každý v souvislosti s Rusavou představuje. Před několika lety taky nikdo nevěřil, když jel závodit do Zlína, že máme i absolutně rovinaté terény u dnes již bohužel vyhořelého Vracova.

Co zázemí centra závodu?

TP: Velikostně je centrum tak akorát na vše potřebné. Partystan, dostatek výčepů, několik různých možností jídla. Centrum pojede naplno až do sobotního večera, blízko ubytované tímto zvu. Dvanáct TOI TOI na shromaždišti a čtyři v karanténě jsou zárukou rychlého… Dětský koutek s překvapením pro malochy a neočekávaně se nahlásilo mnoho prodejních sportovních stánků. Jediným záporem je nedostatek vody v centru a umývání je tudíž pouze nouzové, je tu ale možnost koupání v blízké přehradě.

A karanténa?

TP: Při dobrém počasí v pohodě. Pokud bude ale pršet, jak je u nás po léta bohužel zvykem, tak bude pro závodníky pobyt v karanténě nepříjemný. Já jsem karantény nikdy osobně moc rád neměl, přišly mi nepodstatné a omezující a hlasoval bych otevřeně pro jejich zrušení. V lese nejde vybudovat zázemí pro několik set lidí na odpovídající úrovni mistrovství. Trochu osobní zpověď. Stanů umístíme několik, ale…

Co chceš vzkázat závodníkům?

TP: Popřát hlavně pěkné počasí. Srovnání s povedeným loňským mistrovstvím na Nesměři a se závody před týdnem v Boru bude pro nás nekompromisní, ale určitě neodjedete od nás nespokojeni. A těm, co nepřijedou kvůli vzdálenosti, vzkazuji, že na Valašsko to není tak daleko jako do Bulharska.